WordPress Blog İçin Gerekli 10 Eklenti


WordPress Blog İçin Gerekli 10 Eklenti

Eklentiler arasında herhangi bir sıralama yapmıyorum, sonuçta herkesin ihtiyacı farklıdır, ihtiyaçlara göre sıralama değişebilir.  Sonuç olarak ben eklentileri sizlerle paylaşayım.
Jetpack by WordPress.com

WordPress, neredeyse en çok istenilen eklentileri bir pakette toplamış ve toplamaya devam ediyor. Peki bu paketin içinde önemli neler var?- Abonelik: Yorumları ve siteye yazılan yeni yazıları,  e-mail ile abone olan kullanıcılara bildirme.

WordPress İstatistikleri:  WordPress.com bağlantısıyla siteniz hakkında detaylı istatistik tutabilirsiniz. Yazıların okunma sayıları, arama motorundan gelenler ve daha fazlası.
Paylaşma: Facebook,twitter,google+,linkedin ve daha fazlası için yazıları-sayfaları paylaşma özelliği.
Gravatar: Kullanıcı ve yazar avatarları için, avatarın üzerine gelindiğinde Gravatar kimliğini gösteren bir eklenti.
Kısakodlar: Youtube, Vimeo, Flick vb için yazınıza kolay entegre etmek için kısa kodlar sunar.
LaTeX: Bu güzel eklenti, LaTeX kodlarını yazmamızı sağlıyor. Matematiksel ifadeleri sıkça kullananlar için oldukça güzel bir eklenti.
Ekstra bileşenler: En çok kullanılan Twitter bileşeni bu paketin içerisinde geliyor. Bununla birlikte resim ve rss bileşenleri de geliyor.

Eklenti sitesini ziyaret et
Contact Form 7

Bu eklenti ile istediğiniz kadar form oluşturabilir, istediğiniz yerde gösterebilirsiniz. İletişim formu, sipariş formu, talep formu ve bilimum daha birçok formu dinamik olarak oluşturabilirsiniz. Oluşturduktan sonra tek yapmanız gereken, formun kodunu görünmesini istediğiniz yere yapıştırmak. Birden fazla form oluşturma destekleniyor.

Eklenti sitesini ziyaret et
WP-PageNavi

Bu eklenti kategorilerinizdeki yazıların sayfalamasını daha biçimli hale getirir. Birçok tema PageNavi yi bünyesinde barındırarak gelir. Eğer sizin temanız PageNavi kullanmıyorsa ve daha iyi bir sayfalama istiyorsanız yüklemeniz tavsiye olunur.

Eklenti sitesini ziyaret et
WP-Minify

Css ve js dosyalarınızı sıkıştırarak hem bant genişliğinden kazanç sağlar hem de sitenizin daha hızlı açılmasına yardımcı olur.

Eklenti sitesini ziyaret et
WP Super Cache

Eğer sitenizin bant genişliği çabuk tükeniyorsa, bu eklentiyi kesinlikle kullanmalısınız. Sayfalarınızı ilk açılışta ön belleğe alarak, daha sonraki açılışlarda hem daha hızlı açılmasını sağlar hem de bu sayede trafiğinizin azalmasına yardımcı olur.

Eklenti sitesini ziyaret et
WP Hide Post

Bu güzel eklentimiz, sayfalarınızı ve yazılarınızı; göstermek istemediğiniz bir yer varsa ayarlamanızı sağlıyor. Şöyle ki istediğiniz bir yazıyı-sayfayı; Anasayfa, Kategori sayfası, Tag sayfası, Yazar sayfası, Arşivler, Arama sonuçları, Rss feedler den kaldırabilmenizi sağlıyor. Kısacası bu eklenti sayesinde yazınız sadece bir linkten ibaret oluyor.

Eklenti sitesini ziyaret et
WPTouch

Günümüzde oldukça önem kazanan akıllı telefonlar (Android, Blackberry, Iphone vb.) malumunuz çok büyük bir ekran sunamıyorlar. Üstelik telefonlar üzerindeki bağlantıların oldukça hızlı olduğu söylenemez. Bu nedenle telefonlar için optimize edilmiş bir tema kullanmak her iki taraf için de kazanç sağlayacaktır. WPTouch eklentisi ile bu dediklerimi yapabilirsiniz. Telefonlar için mükemmele yakın bir tema sunar. bu sayede sitenize telefondan bağlanan kullanıcılar yazılarınızı daha iyi bir biçimde okur ve diğer interraksiyonları çok daha kolay gerçekleştirir.

Eklenti sitesini ziyaret et
Mini Mail Dashboard Widget

WordPress Dashboard üzerinden mail alıp gönderebilmenizi sağlayan pratik bir eklenti. Eklentiyi kurup ayarlarını yaptığınızda WordPress Dashboard’da bir alan ekleniyor. Belli aralıklarla mail sunucunuzu kontrol ederek yeni mailleri listeliyor. Mail göndermek istediğinizde ise yapmanız gereken sadece yeni ileti’ye tıklamak.

Eklenti sitesini ziyaret et
SyntaxHighlighter Evolved

Bu eklenti sayesinde, yazılarınıza eklediğini kodlara IDE görünümü verebilir, kodlarınızı renklendirip okunmasını kolaylaştırabilirsiniz. Eğer sitenizde sitenizde kod paylaşıyorsanız bu eklenti tam size göre.

Eklenti sitesini ziyaret et
Subscribe to Comments Reloaded

Sitenizi yapılan yorumlara kullanıcılarınızın abone olabilmesini sağlayan belki de en profesyonel eklenti bu olmalı. Esnek şekilde istediğiniz ayarı uygulayabiliyorsunuz ve kullanıcıya “Tüm yorumlara”, “Cevaplara” ve “abone olma” seçenekleri sunabilen eklenti ayrıca devamlı kullanıcılarınıza aboneliklerini yönetebileceği bir arayüz bile sağlıyor.

Reklamlar

Aralık 15, 2012 tarihinde Genel içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: